Korejská kosmetika - trend 2023

Korejská kosmetika je stále oblíbenější

V Koreji se objevuje nový globální trend. Vznikají zde například pleťové masky, fermentovaná kosmetika, zpevňující polštářková kosmetika, pleťová séra, šampony nebo čistící oleje. Korejský kosmetický průmysl je na vysoké úrovni a většina kosmetických inovací pochází z Koreje, nikoli z USA nebo Evropy. Pokud se však produktu daří dobře v Koreji, bude se mu dařit i jinde na globálním trhu.

Srovnávat korejskou kosmetiku s evropskou prostě nemůžeme. Je mnohem pokročilejší díky své technologii a náskoku asi 10 let. Korejky mají vysoké nároky na bezchybnou pleť a její dokonalost, proto jsou výrobci nuceni vyvíjet stále účinnější ingredience. Mladé Korejky jsou vedeny k tomu, aby se staraly o svou pleť, a tak si v mladém věku vypěstují denní rutinu péče – na rozdíl od Evropanek. Jako malé děti nás nejprve učí správným hygienickým návykům a v Koreji se děti jednou z prvních věcí naučí, jak správně pečovat o svou pokožku. A tak je v pubertě, kdy pleť bojuje s pupínky a dalšími nedokonalostmi, nic nepřekvapí. Naše západní kultura by se určitě měla naučit, že prevence je mnohem účinnější než následná léčba

V Koreji vznikají nové celosvětové trendy. Vznikly zde například plátýnkové masky, fermentovaná kosmetika, kompaktní cushion makeup, pleťové esence nebo odličovací oleje. Korejský kosmetický průmysl je na velmi vysoké úrovni a většina kosmetických novinek pochází z Koreje, nikoliv z Ameriky nebo Evropy. Ale když se produktu povede dobře v Koreji, uspěje i jinde na celosvětovém trhu.

A možná bychom toho našli ještě víc. Asijská kosmetika je výrazně v trendu a co je ještě lepší, výrazně ovlivňuje nejen vnímání péče o pleť, ale i produkty nabízené na našem západním trhu. Glass skin, honey skin, 10 step routine, 7 skin a podobně. To jsou asi tak nejčastější a nejskloňovanější trendy asijské kosmetiky. Což tedy toto jsou trendy, které přejímají západní média a o kterých nám říkají, že definují asijskou kosmetiku. A v čem ovlivnila asijská kosmetika vaši péči o pleť?

Vlasová kosmetika K-Beauty

Vlasová korejská kosmetika se stává stále populárnější díky svým výhodám a účinkům na vlasy. Tento typ kosmetiky využívá přírodní ingredience, které jsou známé pro své výživné a hydratační účinky na vlasy. Mezi tyto složky patří například bambucké máslo, arganový olej, avokádový olej a mnoho dalších.